*Tõlke nägemiseks vali subtiitrite kuvamine.

Väetisekülviku heas seisukorras hoidmine on lihtne. Kuidas seda teha, loe siit >>

Väetisekülviku õige seadistamine on väga oluline, see on asja ette kulutatud aeg, mis aitab kaitsta sinu investeeringut ja keskkonda sinu ümber - pealegi on see lihtne!

Iga hea taimekasvataja teab, et toitained peavad põllule jaotuma täpselt, ühtlaselt ja õiges koguses kogu külviku töölaiuse ulatuses. See on üks võtmetegur, kui soovid oma põllukultuurilt saada maksimaalset saaki, kvaliteeti ja tasuvust.

Kui sa oled kulutanud oma aega, et mõelda, millist väetist valida ja kulutanud oma raha kvaliteetsete toodete ning seadmete peale, siis ära "nulli" kogu oma eelnevat tööd, jättes külviku tööseaded korrektselt paika sättimata. See maksab koristuse ajal kätte - ebaühtlaselt jaotunud toitained võivad põhjustada kultuuri ebaühtlast valmimist, saagi- ja kvaliteedikõikumisi, lamandumist ning kõik see võib tähendada keerulisemat saagikoristust ja koristusjärgset käitlemist. 

A couple of simple test procedures will give you the settings you need

Kui mullaanalüüsid on tehtud ja tulemused käes, aitab see teha väetiste osas õige valiku. Kui väetis on valitud, tuleb vastavalt sellele väetisekülvik õigesti seadistada. Yara Megalab teenuse abil saad oma mullaanalüüside tulemused kätte lihtsalt ja kiirelt. 

Mõned ootavad seadistusega, kuniks on aeg minna väetist külvama. Tegelikult on võimalik teha seda ka hooajaväliselt, kohe, kui väetis on saabunud sinu katuse alla. Kontrolli varakult, et väetisekülvik oleks töökorras ning hoolitse õige seadistuse eest - ja ole väetamisproff kogu järgneva hooaja vältel!

"Kasutame oma ettevõttes 36 m tehnorada eelkõige suurema tootlikkuse ja väiksema tallamise tõttu. On suur pluss, et praegu pakutakse ka väetiseid, mida on võimalik selliselt laotada. Lisaks sobib 36 m meie kasutuses oleva ülejäänud tehnoloogiaga. Tööaeg ja masinad on efektiivsemalt rakendatud."

Margus Lepp, tootmisjuht, Voore Farm OÜ (2019)

Make sure your spreader is ready and works as it should

Kuidas väetisekülvikut õigesti seadistada? Loe siit >>

Erinevat tüüpi väetisegraanulid varieeruvad suuruse ja kaalu poolest. Kaks sama suurusega graanulit võivad lennata väga erinevale kaugusele, sest üks kaalub rohkem kui teine - võta võrdluseks näiteks golfipall ja lauatennise pall. 

Seetõttu on parimaks praktikaks kasutada kompleksväetist, et tagada ühtlane toitainete jaotus põllul. Kompleksväetise eeliseks on see, et kõik toitained on olemas homogeenselt igas graanulis, mis teeb ühtlase väetamise palju lihtsamaks. Blend- ehk seguväetistes on aga toitained erinevates graanulites, mille suurus, kuju ja kaal võivad olla väga erinevad, mis omakorda põhjustab ebaühtlase väetamise ja toitainete jaotuse põllul. 

Using a compound fertiliser is best practise when it comes to even spreading

Kuid sa pead siiski teadma, kuidas oma väetisekülvikut korrektselt seadistada selle konkreetse väetisega, mille oled oma põllule valinud. Paar lihtsat tegevust aitavad sul seadistused paika saada. Näiteks, Yara Precise Kit'i abil on võimalik näha, kui ühtlaselt külvik oma töölaiuse ulatuses erinevat tüüpi väetist jaotab. 

Yara Precise Kit'id on olemas Yara esindajatel ja kõikide meie edasimüüjate juures. Tuleme hea meelega sulle appi väetisekülviku seadistusi paika sättima. Lisaks on selle kohta olemas ka õpetlikud videod. Kui sul on mõõtmise komplekt endal olemas, on võimalik seda ka ise teha, kuid alati on hea, kui eksperdi silm kõrval üle vaatab. 

 

The settings are simply put down into a notebook that we always keep in the tractor

Paika pandud seadistused on kaval üles kirjutada märkmikusse. Nii on võimalik see iga kord appi võtta, et leida Sinu väetise jaoks kiirelt õiged sätted, seadistada külvik ning minna põllule teades, et iga taim saab vajaminevad toitained täpselt ja ühtlaselt ning midagi ei lähe kaotsi. 

"Peamine ja otseselt ainuke põhjus 36 m peale üleminekul oli suurem tootlikus, mis läbi õigeaegsemalt tehtud tööde võiks väljenduda paremas saagikuses. Oluline erinevus tuleb sisse ka rapsi hilisemate pritsimiste puhul, kus tehnoraja kahjustust on oluliselt vähem. Kui mahtu on piisavalt ja põllud enam-vähem mõistliku kujuga, siis natukenegi teadlikult masinaid ja väetiseid valides ei ole 36 m täna enam probleem."

Madis Tamm, Soone Farm OÜ

Õige kogus, õiges kohas, õigel ajal. Loe siit, mida ühtlase väetamise tagamiseks silmas pidada >>

Yara väetiste edasimüüjad

Superspreading-mobile
Superspreading-mobile

Lisa end uudiskirja listi

Registreerimisvormi esitamisega kinnitad, et oled tutvunud Yara Privaatsuspoliitikaga ning oled teadlik, mil moel Yara Sinu andmeid töötleb.