*Tõlke nägemiseks vali subtiitrite kuvamine.

Leia siit õiged seadistused, vastavalt oma väetisekülvikule ja valitud väetisele >>

Tee õige väetise valik

Kui sa oled otsustanud, millist väetist kasutada, saad hakata mõtlema, kuidas seda korrektselt külvata. Väetise valimiseks on sul vaja teada mulla toitainete sisaldust, et koostada vastavalt sellele väetusplaan. See aitab sul otsustada, milline väetis on taimede vajadustest lähtuvalt kõige sobivam. 

Yara soovitab kasutada ühtlast kompleksväetist, et kindlustada kõikide toitainete olemasolu igas graanulis ning vältida nende eraldumist külvikus (nii nagu juhtub blend- ehk seguväetiste puhul). Selle eeliseks on toitainete ühtlane jaotumine kogu külvilaiuse laotusulatuses, nii saavad taimed kätte ühtlaselt ja õiges koguses toitained. 

Check fertiliser quality

Kontrolli oma väetise kvaliteeti

Sinu väetisel peavad olema kindlad omadused, et saavutada ühtlane külvitulemus. Seetõttu on oluline kontrollida, kas kogu väetis, mida kasutatakse, pärineb samast partiist või on kasutusel ka vanu laojääke. Ka sama tüüpi väetis võib olla toodetud erinevates tehastes, mis võib tähendada väikeseid erinevusi graanuli suuruses ja kujus. See tähendab, et ühe toote kaks partiid võivad vajada erinevaid väetisekülviku seadistusi ja eraldi testimist ning kalibreerimist. 

Graanulid võivad ajaga laguneda, seega laojäägis olev vana väetis võib vajada erinevaid väetisekülviku sätteid kui uus partii. Samuti pea meeles, et väetise hoiustamise tingimused võivad mõjutada selle omadusi. Meie soovitus on mitte ladustada ühes virnas rohkem kui kolme kotti, et vältida väetisegraanulite paakumist. 

Leia oma väetisekülvikule õiged sätted

Veendumaks, et leiad meie väetiste jaoks õiged seadistused, tarnib Yara regulaarselt oma väetisi erinevatele väetisekülvikute tootjatele.

Õigete seadistuste leidmine on samm, mida saad teha kohe, kui tead, millist väetist kavatsed kasutada. Sa ei pea ootama viimast hetke, kui on vaja juba põllule minna. 

Leia siit õiged seadistused, vastavalt oma väetisekülvikule ja valitud väetisele >>

Rohkem nõuandeid

Need lood näitavad sulle miks ja kuidas õige väetise valimine ja toitainete ühtlane jaotamine end ära tasub. Siin on meie nõuanded, kuidas kaitsta oma investeeringuid ja samal ajal ka keskkonda:

Yara väetiste edasimüüjad

Superspreading-mobile
Superspreading-mobile
Linas Agro OÜ

Savimäe tn 7, Vahi alevik
60534 Tartu

Tel: +372 6602 810
info@linasagro.ee

Tootegrupid: Yara kompleks-, lämmastik- ja eriväetised, YaraVita leheväetised

Mine kodulehele

Scandagra Eesti AS

Tähe 13,
71020 Viljandi

Tel: +372 435 4333
info@scandagra.ee

Tootegrupid: Yara kompleks-, lämmastik- ja eriväetised, YaraVita leheväetised

Mine kodulehele

Põllumeeste ühistu Kevili

Turu 34 (II korrus),
50104 Tartu

Tel. +372 5595 5755
kevili@kevili.ee

Tootegrupid: Yara kompleks-, lämmastik- ja eriväetised, YaraVita leheväetised 

Mine kodulehele

Baltic Agro AS

Rukki tee 8, Lehmja küla
Rae vald, 75306 Harjumaa

Tel. +372 606 2260

Tootegrupid: Yara kompleks-, lämmastik- ja eriväetised, YaraVita leheväetised 

Mine kodulehele

Lisa end uudiskirja listi

Registreerimisvormi esitamisega kinnitad, et oled tutvunud Yara Privaatsuspoliitikaga ning oled teadlik, mil moel Yara Sinu andmeid töötleb.