*Tõlke nägemiseks vali subtiitrite kuvamine.

LOE VEEL - Esimest sammu paremaks väetamiseks saab teha igal ajal. Vaata meie hooajaväliseid soovitusi siit >>

Kontrolli regulaarselt oma külvikut

Hoia oma väetisekülvikul silm peal, kuna kulunud osad mõjutavad väetise laotamise kvaliteeti. Vajadusel saada kuluvosad õigeaegselt pensionile ja asenda uutega, järgi ka tootja hooldusnõuandeid. Kontrolli, kas traktori ekraanil kuvatav jõuvõtuvõlli (PTO) pöörlemiskiirus vastab tegelikkusele. Tihti on olukord, kus need näidud omavahel ei klapi, mis tähendab, et külviku reaalne PTO pöörlemissagedus ei ole see, mida sa arvad.

Clean the spreader

Puhasta oma külvikut

Puhastamine on tegelikult vajalik nii kasutamise ajal kui pärast kasutamist. Pööra erilist tähelepanu ketaste labadele ja puhasta neid igakord ennem kui uuesti punkrit täidad. 

Puhastamine on veel eriti oluline, kui kasutad väävlit sisaldavaid väetiseid. Aja jooksul ladestub külviku labadele jääke, mille kogunemisel tekivad ummistused, mis omakorda põhjustavad ebaühtlast väetise laotamist. Yara soovitab kasutada 'WD40' tüüpi määrdeaineid ja lappi nende puhastamiseks. Silikoonipõhised määrdeained lahustavad hõlpsalt kogunenud väävelväetise jäägid. 

LOE VEEL - Kui väetisekülvik on puhas ja heas korras, tuleks ka seadistused paika panna. Selle jaoks vaata lihtsaid samme siit >>

Rohkem nõuandeid

Need lood näitavad sulle miks ja kuidas õige väetise valimine ja toitainete ühtlane jaotamine end ära tasub. Siin on meie nõuanded, kuidas kaitsta oma investeeringuid ja samal ajal ka keskkonda:

Yara väetiste edasimüüjad

Superspreading-mobile
Superspreading-mobile