*Tõlke nägemiseks vali subtiitrite kuvamine.

Kui külvik on valmis seatud, on aeg minna väetist laotama. Loe meie väetise kasutamise juhendeid siit >>

Seadista oma väetisekülvik õigesti

Sinu eesmärgiks on, et väetis jõuaks täpselt sinna, kus seda kõige enam vaja on. Kuidas seda teha? 

Alustuseks, pea meeles, et väetisekülviku õige seadistuse aluseks on väetise füüsikalised omadused: graanulite suuruse jaotus, tihedus ja voolukiirus.

Erinevad väetised - isegi sama väetis erinevatest tehastest - võivad vajada erinevat seadistust. Kontrolli alati väetisekotil olevat infot ja ära unusta väetisekülviku seadeid üle vaadata ning vajadusel muuta, kui väetist vahetad.

Õiged seadistused leiad väetisekülviku tootja tabelitest. Need põhinevad testidel, mida tehakse katsekeskustes ideaaltingimustes ning nende abil on võimalik seadistada külvik vastavalt soovitud kulunormile (kg/ha) ja töölaiusele. 

Kui oled juba põllul, pane paika külviku kõrgus vastavalt kultuurile. Need mõõdud on samuti tootja tabelites olemas (vaata linke allpool). 

Fertiliser spreader calibration

Järgmiseks, vastavalt oma väetisekülvikule, reguleeri väetise kettale langemise nurka või kettal olevate labade asetust (juhindu tootjapoolsest juhendist) ja ketta kiirust, kuna see määrab ära, kui kaugele väetis lendab. 

Viimaseks, kontrolli, et tegelik väljakülvatav väetise kogus ühtiks sisestatud kulunormiga. Jällegi, juhindu tootjapoolsest kasutusjuhendist ning lõpuks oledki valmis põllule minema.

Et üle kontrollida, kas sinu seaded on korralikult paigas, oleks mõistlik teha eelnevalt väikene test. Yara Precise Kit'i abil on seda väga lihtne teha. 

Kuidas teha laotamisühtlikkuse testi? >>

Yara Precise Kit on kontrollanumaga test, mis aitab sul teha seadistustes peenhäälestust, et väetis jaotuks ühtlaselt kogu töölaiuse ulatuses ja sina saaksid rahuliku südamega tööd teha. Väetise vahetamisel tuleks testi korrata, sest nagu eelnevalt öeldud, võivad olla erisused isegi sama väetise puhul, mis tuleb erinevast tehasest. Kui sul mõõtmise komplekti endal olemas pole, siis Yara Precise Kit'i leiad nii Yara kohaliku esindaja kui meie edasimüüjate juurest, kes on hea meelega nõus aitama tulema. 

Kui külvik on valmis seatud, on aeg minna väetist laotama. Loe meie väetise kasutamise juhendeid siit >>

Väetisekülviku seadistamine

Yara saadab regulaarselt igale väetisekülviku tootjale oma väetiste näidiseid, et nad saaksid uuendada seadistuste tabeleid oma kodulehtedel ja sina leiaksid alati sobivad sätted oma väetise jaoks. 

Leia allolevatelt linkidelt oma väetisekülviku tootja ning otsi üles endale vajalikud seadistused külviku kalibreerimiseks. 

Yara väetiste edasimüüjad

Superspreading-mobile
Superspreading-mobile
Linas Agro OÜ

Savimäe tn 7, Vahi alevik
60534 Tartu

Tel: +372 6602 810
info@linasagro.ee

Tootegrupid: Yara kompleks-, lämmastik- ja eriväetised, YaraVita leheväetised

Mine kodulehele

Scandagra Eesti AS

Tähe 13,
71020 Viljandi

Tel: +372 435 4333
info@scandagra.ee

Tootegrupid: Yara kompleks-, lämmastik- ja eriväetised, YaraVita leheväetised

Mine kodulehele

Põllumeeste ühistu Kevili

Turu 34 (II korrus),
50104 Tartu

Tel. +372 5595 5755
kevili@kevili.ee

Tootegrupid: Yara kompleks-, lämmastik- ja eriväetised, YaraVita leheväetised 

Mine kodulehele

Baltic Agro AS

Rukki tee 8, Lehmja küla
Rae vald, 75306 Harjumaa

Tel. +372 606 2260

Tootegrupid: Yara kompleks-, lämmastik- ja eriväetised, YaraVita leheväetised 

Mine kodulehele

Lisa end uudiskirja listi

Registreerimisvormi esitamisega kinnitad, et oled tutvunud Yara Privaatsuspoliitikaga ning oled teadlik, mil moel Yara Sinu andmeid töötleb.