*Tõlke nägemiseks vali subtiitrite kuvamine.

Enne väetamist kontrolli, et külvik oleks õigesti seadistatud. Leia oma külviku sätted siit >>

Pööra tähelepanu ilmale

Tuul mõjutab oluliselt väetise laotamise ühtlikkust, eriti kui kasutad kergemat prillgraanuliga väetist. Meie lihtne nõuanne: kui on liiga tuuline, ei tasu väetist laotama minna. 
Hoia silm peal ka õhuniiskusel. Kõik väetised on mingil määral hügroskoopsed, mis tähendab, et teatud õhuniiskuse korral imevad graanulid endasse vedelikku. See avaldab aga mõju väetise voolavusele, alandades laotamise kvaliteeti ja põhjustades ummistusi. Niiskus mõjutab ka väävelväetiseid, kiirendades jääkide ladestumist külviku labadele võrreldes kuivemate tingimustega.

Stabiilne liikumiskiirus

Ühtlase väetisekülvi saavutamisel mängib kiirus olulist rolli - sõida ühtlase kiirusega. Taaskord, lähtu oma väetisekülvikust ja tootjapoolsetest juhistest. Varieeruva liikumiskiiruse tulemuseks on ebaühtlane väetise laotumine ja kulunorm.

Fertiliser application

Õige töölaius

Õige külviühtlikkuse saavutamiseks on oluline seadistada väetisekülvik korrektse töölaiuse peale. Tootja kasutusjuhend annab selle jaoks õige info vastavalt kasutatavale väetisele.

Pööra tähelepanu põlluotstele

Esimesel põlluringil kasuta äärekülviseadet, sõltuvalt külviku spetsifikatsioonist ja varustusest (spetsiaalne ketas, ketta kiiruse muutmine või äärepiiraja). Äärekülvil arvesta ka keskkonnapiirangutega, eriti veekogude ääres (näiteks: veekaitsevöönd) ning seadista äärekülviseadme külvilaius vastavalt sellele. Põlluotstel pööramisel on oluline jälgida õigeaegset külviku "sisselülitamist" ja "väljalülitamist", et vältida üle- või aladoseerimist. 

Toitainete andmine õigel ajal

Väetise kasutamine on kõige tõhusam siis, kui taimed seda enim vajavad. Katseandmed on näidanud, et kõige suurem kasu on kevadisest põhitoiteelementide NPK(S) manustamisest, kuna siis on nende vajadus taimede jaoks kõige suurem ning piisav kättesaadavus sel perioodil annab sinu kultuurile hea stardi võimsaks arenguks. 

Enne väetamist kontrolli, et külvik oleks õigesti seadistatud. Leia oma külviku sätted siit >>

Yara väetiste edasimüüjad

Superspreading-mobile
Superspreading-mobile

Lisa end uudiskirja listi

Registreerimisvormi esitamisega kinnitad, et oled tutvunud Yara Privaatsuspoliitikaga ning oled teadlik, mil moel Yara Sinu andmeid töötleb.