YaraVita leheväetised ei ole lihtsalt "mingid toitained", vaid tooted, mis on spetsiaalselt välja töötatud põllukultuuride toitainete vajadusi silmas pidades. Kõik YaraVita mikroleheväetised töötavad tõhusalt, on õigesti kasutatuna kultuuridele ohutud ning põllumehele lihtsad ja mugavad kasutada, tagamaks kõrgemad saagitulemused. 

YaraVita tootevalikus on Eestis 17 erinevat leheväetist, mille seast leiab nii ühe toiteelemendiga, kui ka mitme elemendi kombinatsiooniga tooteid, aitamaks taimi just sellel ajal, kui neil mingeid toitaineid kõige enam vaja on. Kõik YaraVita'des kasutatud toorained on ülimalt puhtad ning sageli kasutatakse sama toorainet, mis on kasutuses toiduaine- või ravimitööstuses. Märgajad, kleepained ning imendumist ja penetreerimist parandavad abiained läbivad samuti alati põhjaliku kontrolli.

Yara tootevalikusse lisandus 2022. aastal kaks uut toodet - Safe K ning Hydromag. Eelmisel aastal lisandus 3 toodet - Brassitrel Bio, Starphos CMZ ja Mancozin. YaraVita tooted on mõeldud just kohalikesse tingimustesse leevendamaks või ennetamaks mikroelementide puudust. 

Tutvu kogu leheväetiste valikuga

Milliseid toitaineid taim vajab?

Kasuta Yara Megalab™ analüüsi võimalust, et teha täpsemaid otsuseid leheväetiste kasutamisel. Leheproovid ei asenda mullaproove, vaid täiendavad neid.

Vesilahuseline formulatsioon või suspensioonkontsentraat?

Esimese puhul vabanevad toitained kiirelt ja korraga, teisel puhul pikema perioodi vältel.

Toodete sobivus paagisegudesse?

YaraVita tooted on väga head segupartnerid, kuid kontrolli alati Tankmix'i andmebaasist toimeainete omavahelist sobivust.

Kaaliumi tähtsus

wheat-safek

YaraVita Safe K on vesilahuse formulatsioonis leheväetis, mis aitab ennetada ja kõrvaldada kaaliumi puudust nii teraviljadel kui ka mitmetel teistel kultuuridel.

Kaalium aitab taimel paremini areneda, suurendada taime vastupidavust stressile nagu põud ja külm ilm. Lisaks suurenedab kaalium taime saagikust ja vastupidavust haigustele.

Loe veel

Paranda taimede fotosünteesi

barley-hydromag

YaraVita Hydromag on suspensioonkontsentraadis leheväetis, et ennetada ja kõrvaldada magneesiumi puudust teraviljadel kui mitmetel teistel kultuuridel. Suspensioonkontsentraadi formulatsioon tagab selle, et taim saab toitaineid pikema perioodi vältel.

Magneesium on võtmeelemendiks teraviljadele, et tagada optimaalne kasv ning rapsile, et aidata areneda juurtel ning lehtedel.

Loe veel

Merevetikaekstrakt nüüd YaraVita's

osr-flowering

YaraVita Brassitrel Bio on bioaktiivsete ühenditega vesilahusel põhinev formulatsioon, mis sisaldab peamisi rapsile ja teistele rist- ning libilikõielistele kultuuridele vajaminevaid toitaineid - lämmastikku, magneesiumi, väävlit, boori, mangaani ja molübdeeni.

Biotryg icon blue.png

Merevetika ekstrakt (Ascophyllum nodosum) kiirendab toitainete omastamist taimede poolt ja võimendab nende efektiivsust veelgi.

Loe veel

Vajalikud toitained talvitumiseks

wheat-field-hands

YaraVita Starphos CMZ on peamiselt teraviljadele lehekaudselt toitainete lisamiseks suunatud toode, mis sisaldab lisaks kiiresti omastatavale ortofosforile (H3PO4) veel vaske (60 g/l), mangaani ja tsinki, mille puudust on näidanud viimaste aastate Yara MegalabTM leheanalüüsid.

Fosfori omastamine mullast sõltub nii selle temperatuurist kui pH tasemest. Starphos CMZ on efektiivsem kõrgemate mullatemperatuuride puhul. Peale selle saab toodet edukalt kasutada ka teravilja seemnete puhtimiseks.

Loe veel

Kolme mikroelemendi jõud

barley

YaraVita Mancozin on ideaalne kooslus mangaanist, vasest ja tsingist, mis on olulised just teraviljadele, aga ka mitmetele teistele kultuuridele. 

Mangaan suurendab talinisul talvekindlust, tugevdab taimede vastupanuvõimet haigustele ning parandab teraviljade kvaliteeti. Oluline toitaine nii tali- kui suviodrale. Vase piisavast kogusest sõltuvad kõrre tugevus, õietolmu kvaliteet ja terade arv viljapeas. Tsingi olemasolu stimuleerib juurestiku ning kogu taime kasvu. Aitab kaasa terade arvu suurenemisele pähikus ning proteiinisisalduse tõstmisele.

Loe veel