28 mai, 2019

CALCINIT kuulub nüüd YaraTera brändi alla

Meie väetamislahenduste valik on nüüd valmis - YaraTera toodete perekond on lõpuks täiuslik tänu uusimale pereliikmele CALCINIT'ile.

 

CALCINIT on Yara üks vanemaid tooteid, mida üle maailma on läbi aegade saatnud tõeline edu. Algselt 'Norra salpeetri ' nime kandnud väetis on läbi käinud pika tee ning jõudnud lõpuks välja YaraTera perekonda. 

CALCINIT'i komponentideks on kõrge kvaliteediga kaltsium (Ca) ning nitraadivormis lämmastik (NO3), mis on taimede poolt koheselt omastatav. Valge värvusega peen kristalliline pulber lahustub vees kiiresti ilma mingeid jääke jätmata.  Seetõttu sobib see kasutamiseks ka kõikides kastmissüsteemides. Väetis ei sisalda kloori (Cl), naatriumi (Na) ega raskmetalle. 

CALCINIT tugevdab taimede rakuseinu, tagades parema kvaliteediga saagi ja pikema säilivuse, lisaks suurendades saagikust. Taimed taluvad paremini haigusi ning kahjurite rünnakuid. Nitraatlämmastik on eelistatuim lämmastikuallikas kõigile aiakultuuridele ning kõrge saagikusega põllukultuuridele. Parandab taimedes kaaliumi, kaltsiumi ning magneesiumi omastamist. Kaltsium parandab ka mullastruktuuri. Lisaks on taimed vastupidavamad põuale. 

Seni YaraLiva CALCINIT'i nime all tuntud toote liitumine YaraTera brändiga on olnud plaanis alates YaraTera tootegrupi loomisest 2017. aastal. See on üks osa arusaadava ja lihtsa toodete struktuuri loomisest, et Yara väetamislahendused oleksid põllumajandustootjatele mugavad ja käepärased. 

Üleminek toimub järk-järgult 2019. aasta jooksul. Seega, õige pea on ka meie turule oodata uue märgistusega pakendeid.