15 veebruar, 2022

Yara tiimi uued väetuseksperdid

Yara tiimis on kaks uut väetuseksperti - Deivi Merimaa, kes on Yaras 2021 aasta oktoobrist ning Janne Ehte-Tammiste, kes alustab märtsis 2022. Tutvume nendega, kes nad on ning mida nad teevad!

Janne Ehte-Tammiste

21. märtsist 2022 liitub Yaraga Janne Ehte-Tammiste, kes hakkab väetamise eksperdina nõustama Kesk- ja Lõuna-Eesti põllumehi.

Hariduselt on Janne põllumajandusteaduste magister, olles eelnevalt lõpetanud 2008.aastal Eesti Maaülikooli bakalaureuseastme aianduse erialal ning seejärel 2014.aastal magistritaseme põllumajandusteadustes. Eesti põllumajandusmaastikul on Janne olnud senini tuntud taimekaitsevahendeid tootvast ettevõttest Bayer OÜ, kus ta töötas viimased 13 aastat. Aktiivselt tegeleb Janne täna taimekasvatuse taskuhäälingu Agrofanaatika toimetajana ja põllumajandusliku blogi agronoom.ee autorina.

Ambitsioonika taimekasvatusnõustajana on Jannel soov ise edasi areneda ja õppida, et olla laiahaardelisem ja pädevam nõustaja ning edaspidi koos Yaraga pakkuda põllumajandusettevõtetele täisväärtuslikke ja jätkusuutlikke lahendusi.

Alates 21.märtsist alustab Janne Yara’s tööd poole kohaga ning alates septembrist juba täiskohaga.

Deivi Merimaa

2021. aasta oktoobrist alustas Yaras väetamise eksperdina tööd Deivi Merimaa. Tema peamiseks asukohaks saab olema Rakvere, jäädes esmajoones nõustama Põhja- ja Kesk-Eesti põllumehi.

Deivi Merimaa

Deivi lõpetas aastal 2019 Eesti Maaülikoolis magistriõppes põllumajandussaaduste tootmise ja turustamise eriala. Oma esimese töökogemuse sai Deivi ettevõttes Voore Farm Teenused, millele järgnes töö ettevõttes Scandagra Eesti, kus ta töötas silotoodete tootespetsialistina, müües silo tootmiseks ja sööda kvaliteeti tõstmiseks vajaminevaid tooteid. Tema klientideks olid umbes 100 Eestimaa piima- ja veisekarja kasvatajat.

Hetkel täiendab Deivi oma teadmisi Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolis põllumajandustootja erialal, et lisaks praegustele teoreetilistele teadmistele lisanduks rohkem ka praktilist poolt, olles õige pea valmis jõu ja nõuga aitama Eestimaa põllumehi.

Juba mõnda aega Yaras töötades tõdeb Deivi, et on tänulik uue väljakutse eest ning Yarale, et saab töötada ettevõttes, kus hoolitakse oma töötajatest.

 

Allpool näed nende kontakte.

Janne Ehte-Tammiste
Janne Ehte-Tammiste
Väetamisekspert

Keeled: eesti, inglise

Eva Tuusis
Väetamisekspert

Keeled: eesti, inglise