06 september, 2021

Yara omandab Soome Ecolani, tutvustades end orgaaniliste väetiste turul

Yara Suomi Oy (Yara) teatas Soome orgaaniliste väetiste tootja Ecolan Oy ostmisest. Ecolan kasutab tööstuslikke kõrvalsaadusi kõrge kvaliteediga orgaaniliste väetiste tootmiseks põllumajanduses ja metsanduses. See on Yara esimene ost orgaaniliste väetiste segmendis ja peegeldab meie arengustrateegiat mahepõllumajanduses ja ringmajanduse valdkonnas.

"Laiendades oma mahepõllumajanduse pakkumisi Euroopas, saame aidata parandada toitainete tõhusust tänu oma teadmistele põllukultuuride väetamisest", ütleb Yara Euroopa tegevjuht Mónica Andrés.

“Meie põhipädevus seisneb toitainete kõige säästvamas ja tõhusamas haldamises, olgu see siis mahepõllumajandus või tavapõllumajandus. Tahame olla põllumajandustöötjate juhtpartner, olenemata sellest, millist tüüpi põllumajandust kasutatakse,” lisab ta.

Ecolan on Soome ringmajanduse liider. Meil on viimastel aastatel olnud hea koostöö ja nüüd saame ühendada Yara ja Ecolani teadmised ja kogemused, et taaskasutatud väetisi veelgi arendada. Selle omandamisega saame pakkuda orgaanilisi väetisi ka turgudele väljaspool Soomet,” ütleb Yara Põhjamaade ja Balti riikide eritoodete direktor Timo Räsänen.

Mitmeaastase uurimis- ja arendustegevuse tulemusena tõi Yara 2019. aastal Soome turule uue kõrge lämmastikusisaldusega orgaanilise väetise sarja, mille tootjaks on Ecolan.

Tänapäeval ei kasutata paljusid orgaanilisi jäätmeid uuesti ega võeta ringlusesse. Toitainete taaskasutamine jäätmejääkidest ja nende taastootmine põllumajandustootmisesse aitab edendada ringmajandust ja vähendab toitainete kadu. Euroopa Green Deal julgustab ringmajanduslike ärimudelite suurendamist ja edendamist ning põllumajandusmaa osakaalu suurendamist Euroopa Liidus mahepõllumajanduses.

Ringmajandusel on oluline roll toitainete tõhususe parandamisel, mis on üks Yara põhipädevusi. Tänu meie strateegilistele partnerlustele jäätmekäitlus- ja toiduainete ettevõtetega ning teadmistele põllukultuuride väetamisest, püüab Yara leida optimaalseid viise toitainete ringlusse võtuks, mis muidu jääksid jäätmeteks, ja seejärel töödelda neid orgaaniliste väetiste tootmiseks.