05 mai, 2017
Marek Linnutaja |
Eelmises töökohas, Novalogic OÜs, tegeles Linnutaja viljaäriga. Ametivahetust põhjendas ta sellega, et soovib suuremaid väljakutseid, kui seni. „Sain aru et viljaäri koormate kaupa pole päris minu „tassike teed“, olen harjunud rohkem suuremaid asju vedama. Samuti põllumeestele nõu andma ja koolitusi tegema,“ ütles mees, kes enne viljaärisse siirdumist juhtis Eesti suurimat põllumeeste ühistut KEVILI. |
„Töötan YARAs alates eelmisest esmaspäevast ehk 17. aprillist ning ametinimetuseks on Yara Eesti juhataja. Minu tööülesanneteks on hoida häid kliendisuhted edasimüüjatega, nagu näiteks Baltic Agro, Scandagra Eesti ja KEVILI. Aga plaanime teha ka tootekatseid põldudel, tegelen marketingi ja kaubandusliku poolega ning tulevikus ka nõuande ja põllumeeste koolitamisega,“ ütles Linnutaja.
YARA kaubamärki teab iga põllumees. Küsimusele, millised on YARA lähiaja plaanid, vastas Linnutaja, et Yara toodetega on vaja tööd teha. „Loomulikult on väetisetootja YARA tuntud hea kvaliteediga väetiste poolest, aga odavamad Vene väetised on endiselt ostetuimad just nimelt hinna tõttu. Siin tuleb selgitustööd teha, miks maksta rohkem just kvaliteedi ja lõpptulemusena saagi eest ning tulu eest mis põllult tuleb – seda on vaja teha kõvasti,“ selgitas Linnutaja.
Marek Linnutaja esmaseks tööks on endale olukorra kaardistamine ja juba algavate põldkatsete organiseerimine. „Samuti vajab Pärnusse kontor sisse sättimist. Siis tulevad juba kohe peale sügisväetiste läbirääkimised ning sealt edasi juba uue aasta planeerimine, koolitused jms. ehk tööd on ees ootamas küll ja küll,“ rääkis Linnutaja plaanidest.
Tänu väga laialdastele teadmistele ja kultuuripõhiste lahenduste väljatöötamisele on ettevõte püsinud kindlalt väetiseturu liider. Põllumajandustootjatele annab Yara väetiste kasutamine mitmeid eeliseid: kultuuripõhised lahendused tagavad konkreetsete kultuuride tasakaalustatud varustamise kõigi vajalike toitainetega ning tänu kõrgele kvaliteedile ei põhjusta need väetised pingelisel kasvuhooajal kulukaid tööseisakuid ega ummista masinaid.
Kirjutas: Meelika Sander-Sõrmus, Äripäev