Sinu tootmise produktiivsus sõltub lämmastikust, olenemata, kas see pärineb orgaanilisest või mineraalsest allikast. Kuid lämmastiku tsükkel on juba looduse poolt seatud "lekkivaks" ning osa sellest läheb alati kaduma. Yara NS väetised ja täppisviljeluse seadmed on sinu parimad relvad võitlemaks madala efektiivsuse ja lämmastiku kadudega.

Optimum N supplyBelow optimum N supply

Miks on vaja leostumist kontrollida?

Leostumine ilmneb siis, kui liikuv nitraatlämmastik pestakse juuretsoonist välja (sügavamatesse kihtidesse) tugevate vihmasadude tõttu. See on ebaefektiivne ja keskkonnale kahjulik. Kõrge nitraatide sisaldus aitab kaasa veekogude eutrofeerumisele (veekogude rikastumine toitainetega), mis võib põhjustada vetikate vohamist ja tekitada vees hapnikupuudust. 

Mis põhjustab leostumist? 

Suur kogus kasutamata lämmastikku mullas, hästi kuivendatud pinnas ja tugev vihmasadu on peamised põhjused, miks leostumine tekib. Korraga antava väetisekoguse vähendamine üksi ei pruugi vähendada jääklämmastiku kogust, kuid see võib drastiliselt alandada saagikust. Ainus mõistlik lahendus on teha kindlaks, et lämmastiku kulunorm on vastavuses taime vajadusega. 

10 ways to reduce nitrogen leaching

Varusta end vahenditega, millega leostumist kontrollida

  • Erinevad täppisviljeluse tööriistad nagu YaraIrix ja N-Sensor, aitavad mõõta kultuuri lämmastikuvajadust, et õige kogus jõuaks õigesse kohta. 
  • Sinu kohalik Yara agronoom aitab sul välja töötada sinu tootmise jaoks kõige sobilikuma väetamisstrateegia, mis võimaldab vähendada leostumise tõenäosust ja samal ajal optimeerida saagikust.

Sulle võib huvi pakkuda ka järgnev:

Kontrolli oma tootmise lämmastiku kasutamise efektiivsust!

Meie lämmastiku efektiivsuse kalkulaator hindab sinu tulemusi ja annab soovitusi, kuidas saaksid veel paremaks.

Kontrolli oma tootmise efektiivsust >

Yara lämmastikupõhised lahendused