YaraTera KRISTA MKP

YaraTera KRISTA MKP

Väga kõrge puhtuseastmega, täielikult veeslahustuv fosfor- ja kaaliumväetis ehk mono-kaaliumfosfaat (0-52-34), mis sobib eriti hästi erinevate aiakultuuride väetamiseks. Krista MKP ei sisalda lämmastikku, mistõttu sobib just hiliseks kasutamiseks viljuvatel kultuuridel. Siiski võib väetist kasutada ka koos lämmastikväetistega nagu kaltsium-, kaalium- või ammooniumnitraat või karbamiid.

Kui kaaliumisisaldus taimes või pinnases on liiga kõrge, võib olla pärsitud magneesiumi kättesaadavus, mis mõjub negatiivselt saagikusele ja kvaliteedile. Lisaks kaaliumile takistavad taimedel magneesiumi omastamist ka teised katioonid nagu ammoonium, kaltsium, vesinik (madal pH) ja alumiinium. Fosfori sisaldus väetises aitab hoida lahuse pH-d 4,5 juures. Väetiselahuse elektriline juhtivus – EC – on 0,7 mS/cm, mis tähendab, et oht lehti väetamisel põletada või kõrvetada, on minimaalne

Madala haiguste fooni korral võib pritsimine Krista MKP-ga aidata maha suruda lehehaigusi, näiteks jahukastet.

Väetis sobib segupartneriks peaaegu kõikidele teistele veeslahustuvatele väetistele, välja arvatud lahustuvatele kaltsiumväetistele ja kontsentreeritud magneesiumväetistele. Krista MKP ei sisalda kloori, naatriumit ega raskemetalle.

Pakendi suurus: 25 kg

Päritolumaa: Holland