Põllupäev toimub seal, kus oled Sina!

Yara on korraldanud kaks aastat järjest Eesti põllumeestele suunatud virtuaalset põllupäeva. Oleme nimetanud seda sarja Eesti Tipptegijate Põllupäevaks! Nüüd on võimalus kõigil need klipid üle vaadata, kuna kordamine on tarkuse ema!

2021

29. juunil 2021 toimus juba teist aastat järjest Eesti põllumeestele suunatud virtuaalne põllupäev. Tipptegijate põllupäeva eesmärgiks on katta kõiki olulisi teemasid taimekasvatuses – seemned, väetised, biostimulaatorid, taimekaitse ja tehnika, millega kõik eelpool nimetatu taimedeni viiakse. Jagame praktilisi nõuandeid ja nippe, mida igapäevatöös vaja läheb.

Virtuaalset põllupäeva Eestis korraldavad maailma suurim väetisetootja Yara, taimekaitsefirma Corteva ja juhtiv põllumajandustehnika tootja Amazone. Põldkatsed on rajatud Paali Seemnekeskuse põldudele. Tipptegijate põllupäev 2021 meeskonda võõrustas Mooste Viinavabrik.

Vaata põllupäeva klippe järgi Youtube kanalil >>

2020

Väetisetootja Yara ja taimekaitsevahendite tootja Bayer CropScience otsustasid 2020. aasta keerulistes tingimustes ühiselt tegutseda – ikka Eesti ja põllumehe parema homse nimel. Rajasime üheskoos erinevad katsed kahte Eestimaa nurka – Puide Talu põldudele Valgamaal ning Viru Seemne põldudele Lääne-Virumaal. Keskendusime aastal 2020 peamiselt talikultuuridele – nisu ja raps, kus taimekaitse poolelt olid fookuses fungitsiidid ning väetistega panime rõhu kevadise väetamise efektiivsusele ja suvisele täiendväetamisele. Viru Seemne põldudele rajasime ka DEKALB’i talirapsi sordivõrdluskatse.