YaraVita leheväetised ei ole lihtsalt "ühed toitained", vaid valmistooted, mis on spetsiaalselt välja töötatud iga põllukultuuri toitainete vajadust silmas pidades. Kõik YaraVita mikroväetised töötavad tõhusalt paremate tulemuste nimel, on saagile ohutud ning lihtsad ja mugavad kasutada.

YaraVita tootevalikus on Eestis 15 leheväetist, mille seast leiab nii ühe kindla toiteelemendiga kui ka mitme elemendi kombinatsiooniga tooteid, aitamaks taimi ajal ja kohas, kus neil on seda kõige enam vaja. Kõik YaraVita'des kasutatud toorained sisaldavad võimalikult vähe lisaaineid. Neid toodetakse sageli toidu- või isegi ravimitööstuse standarditele vastavalt. Märgajad, kleepained ja imendumist parandavad abiained läbivad alati põhjaliku kontrolli. 

Meie tootevaliku kolm uusimat toodet - Brassitrel Bio, Starphos CMZ ja Mancozin - on mõeldud just kohalikesse tingimustesse leevendamaks või ennetamaks mikroelementide puudust. 

Tutvu kogu leheväetiste valikuga

Vesilahuseline formulatsioon või suspensioonkontsentraat?

Esimese puhul vabanevad toitained kiirelt ja korraga, teisel puhul pikema perioodi vältel.

Starphos CMZ, kas teine Kombiphos?

Kuigi mõlemad tooted sisaldavad fosforit, on nende kasutamisel erinev eesmärk.

Toodete sobivus paagisegudesse?

YaraVita tooted on väga head segupartnerid, kuid kontrolli alati Tankmix'i andmebaasist toimeainete omavahelist sobivust.

osr-flowering

Merevetikaekstrakt nüüd YaraVita's

YaraVita Brassitrel Bio on bioaktiivsete ühenditega vesilahusel põhinev formulatsioon, mis sisaldab peamisi rapsile ja teistele rist- ning libilikõielistele kultuuridele vajaminevaid toitaineid - lämmastikku, magneesiumi, väävlit, boori, mangaani ja molübdeeni.

Biotryg icon blue.png

Merevetika ekstrakt (Ascophyllum nodosum) kiirendab toitainete omastamist taimede poolt ja võimendab nende efektiivsust veelgi.

Loe veel

wheat-field-hands

Vajalikud toitained talvitumiseks

YaraVita Starphos CMZ on peamiselt teraviljadele lehekaudselt toitainete lisamiseks suunatud toode, mis sisaldab lisaks kiiresti omastatavale ortofosforile (H3PO4) veel vaske (60 g/l), mangaani ja tsinki, mille puudust on näidanud viimaste aastate Yara MegalabTM leheanalüüsid.

Fosfori omastamine mullast sõltub nii selle temperatuurist kui pH tasemest. Starphos CMZ on efektiivsem kõrgemate mullatemperatuuride puhul. Peale selle saab toodet edukalt kasutada ka teravilja seemnete puhtimiseks.

Loe veel

barley

Kolme mikroelemendi jõud

YaraVita Mancozin on ideaalne kooslus mangaanist, vasest ja tsingist, mis on olulised just teraviljadele, aga ka mitmetele teistele kultuuridele. 

Mangaan suurendab talinisul talvekindlust, tugevdab taimede vastupanuvõimet haigustele ning parandab teraviljade kvaliteeti. Oluline toitaine nii tali- kui suviodrale. Vase piisavast kogusest sõltuvad kõrre tugevus, õietolmu kvaliteet ja terade arv viljapeas. Tsingi olemasolu stimuleerib juurestiku ning kogu taime kasvu. Aitab kaasa terade arvu suurenemisele pähikus ning proteiinisisalduse tõstmisele.

Loe veel