Viljakas kasum YaraBela väetistega

YaraBela väetised tagavad viljaka ning kvaliteetse saagi, mis omakorda kasvatavad põllumajandustootja kasumit. Eesti põllumehed on kasutanud Yara kvaliteetseid väetiseid viimased 20 aastat.

YaraBela-tulemus

Miks YaraBela?

YaraBela nitraatlämmastikul põhinevad väetised on usaldusväärsed. Väetise koostis ja toime on mitmete aastate jooksul väga erinevates kliimavööndites ja paljudel kultuuridel veenvalt tõestatud.

 • Elujõudu andvad toitained - YaraBela väetistel on efektiivne formulatsioon koos väävli ja magneesiumiga, mis kindlustab taimede tasakaalustatud väetamise ilma täiendava väetusvajaduseta.
 • Magneesiumi ja väävli kooslus - Väävel osaleb proteiinide, klorofülli, ensüümide, koensüümide ja vitamiinide moodustumises ning omab mõju suhkrute kvaliteedile. Magneesium jällegi on klorofülli molekuli keskmeks ning on väga vajalik toitainete optimaalseks omastamiseks ning sünteesiks.
 • Selgelt nähtavad tulemused - Esmatähtsate taimetoitainete kombinatsioon igas üksikus graanulis tagab optimaalse väetussünergia. Kõrge kvaliteediga koostisosad garanteerivad parimad tulemused.
 • Efektiivne - YaraBela väetistes on kombineeritud kõrge omastamisefektiivsusega lämmastik, toitainete ühtlane jaotumine, saagikuse kasv 2-5%, saagi kõrge proteiinisisaldus ning väiksem mulla happelisus.
 • Keskkonda säästev - Kõrge efektiivsusega lämmastik, kiire omastatavus ja madal väetusnorm annavad lämmastikujääkide ja leostumise üle parima kontrolli. YaraBela elutsükli ökoloogiline jalajälg on võrreldes karbamiidiga 12,5% väiksem.

Liitu Yara uudiskirjaga ja võida 2 pääset koolitusreisile

Miks liituda Yara uudiskirjaga?

 • Ligipääs maailma tunnustatuimatele väetamisprorgrammidele
  Yara pakub Sulle parimaid väetamisprogramme, mille koostamisel on võetud aluseks tuhanded katsed ja enam kui miljon analüüsi üle kogu maailma. Seda toetab ka üha suurenev andmebaas Eesti katsete põhjal. Põhjalikud programmid valmivad arvestades just kohaliku keskkonna tingimusi, mullastruktuuri ja kasvatatavaid kultuure.
 • Kasulikud artiklid ning materjalid otse spetsialistidelt/agronoomidelt
  Meie rohkem kui 700 agronoomi üle kogu maailma töötavad aktiivselt selle nimel, et aidata põllumajandustootjatel kasutada väetisi kõige efektiivsemal viisil, tagamaks kõrge tootlikkus ja kavliteetne saak. Kõiki neid teadmisi ja oskusi jagame ka Sinuga.
 • Tipptasemel üritused ja seminarid
  Yara korraldab kasulikke seminare, harivaid koolitusreise ja muid üritusi. Oled esimene, kes neist teada saab.
 • Eelis uusimatele uuringutulemustele ning toodetele
  Yara spetsialistid töötavad pidevalt selle nimel, et luua uusi tooteid ja lahendusi, tõstmaks kultuuride saagikust ja kvaliteeti. Seeläbi anname oma panuse maailma toiduvajaduse leevendamiseks ja meie planeedi kaitsmiseks.

Osale loosimises 

 Tutvu kampaaniatingimustega.

YaraBela tootevaliku uuendused

YaraBela SULFAN, tuntud ka ASN 26-14 nime all, on 2019. aasta algusest alates Eesti turul müügil uue nimega Yara Bela SULFIX. Nimi on tuletatud väävlist (Sulphur) ja väävli balansi korrigeerimisest (Fix). YaraBela SULFANi nime all esitleme aga hoopis uut väetist valemiga NS 24-6. Toode on suunatud peamiselt tali- ja suvirapsile, sest sisaldab rapsi jaoks ideaalset lämmastiku ja väävli vahekorda 4:1. Muudatus on seotud YaraBela kaubamärkide ühtlustamisega Euroopas.
Raps
Raps

Väetamisprogrammid

YaraBela nitraatlämmastikul põhinevad väetised on usaldusväärsed. Need sisaldavad puhtaid toitaineid, tagavad vajaliku väetamistäpsuse ja –efektiivsuse ning vastavad tänase põllumajanduse agronoomilistele ja keskkonnaalastele väljakutsetele. Seetõttu sobivad YaraBela väetised väga hästi just talikultuuride, näiteks talirapsi ja talinisu kasvatamiseks.
YaraBela-spreader
YaraBela-spreader